Efektywna nauka Języki obce

Nauka języka angielskiego- samodzielnie czy w szkole językowej?

Nauka języka angielskiego to nie lada wyzwanie, a jeśli wybierzemy szkołę językową to również spory wydatek. Pewnie z tego powodu wiele osób zastanawia się nad samodzielną nauką języka. Zwłaszcza, że aktualnie jest wiele stron i aplikacji, które to ułatwiają. Jednak czy samodzielna nauka jest efektywna? I przede wszystkim czy jest to metoda dla wszystkich?

Szkoła językowa

Szkoła językowa ma wiele zalet, a najważniejszą z nich są wykładowcy, lektorzy i native speakerzy, którzy zapewniają stały kontakt z językiem, który dostosowany jest do możliwości kursantów. Możliwość rozmowy i słuchania osoby, która zna język perfekcyjnie znacznie przyspiesza naukę. Dodatkowo dzięki zajęciom narzucony jest różnorodny kontakt z językiem– czytanie, słuchanie, mówienie i pisanie. Kolejnym atutem jest bardzo dobra nauka gramatyki i bieżące wyjaśnianie niezrozumiałych kwestii. Zaplanowane spotkania w szkole językowej to też bardzo dobra motywacja do wykonywania różnorakich ćwiczeń i regularnej nauki. Do plusów można też dodać możliwość poznania nowych, ciekawych osób z grupy. Wadą tej metody są co miesięczne koszty, jednak za jakość warto zapłacić.

Samodzielna nauka

Nauka języka angielskiego samodzielnie wymaga uporu, konsekwencji i planowania. I chociaż jest wiele narzędzi, które wspomagają naukę to podstawą jest systematyczna praca. Osoba, której brak motywacji czy samozaparcia zapewne szybko porzuci pomysł nauki lub nauka będzie mało efektywna i bardzo długotrwała. Jednak i ta metoda ma wiele zalet. Do najważniejszych z nich można zaliczyć oszczędność pieniędzy i możliwość nauki w dowolnym momencie dnia. Dodatkowo można dowolnie dobierać materiały, z których się uczymy i zamiast wykonywać ćwiczenia w podręczniku czytać kryminał do nauki języka, w którym zawarte są ćwiczenia. Zwłaszcza, że oferta narzędzi do samodzielnej nauki języków jest coraz bogatsza i każdy znajdzie coś dla siebie wygodnego. Dla kogo jest ta metoda? Przede wszystkim dla osób mocno zdyscyplinowanych i dysponujących niewielką ilością czasu wolnego.

Zobacz nasze sposoby na efektywną naukę.

Podsumowując obydwie metody mają wiele zalet, a najlepsze wydaje się połączenie obu. Regularna nauka języka z mocnym naciskiem na znajomość gramatyki i uzupełnienie tego samodzielną nauką z filmów, książek, portali do nauki języka czy aplikacji językowych wydaje się najefektowniejszym połączeniem. Trzeba pamiętać, że im większy kontakt z językiem tym lepsze są efekty nauki.

Similar Posts