Szkolnictwo

Dlaczego warto zostać back-end developerem?

Strony internetowe i aplikacje są częścią naszego codziennego życia. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do korzystania z nich, że często pomijamy pracę stojącą za każdym nowym projektem strony internetowej lub funkcji aplikacji: kombinacje kodu i technologii, które sprawiają, że działają.

Osoba odpowiedzialna za wykonywanie tej pracy nazywana jest back-end developerem, a w tym artykule podamy więcej szczegółów na temat tego, jak można się szkolić w tej dziedzinie, jakie są obowiązki na tym stanowisku.

Główne obowiązki back-end web dewelopera

Ogólnie rzecz biorąc, back-end web developer jest odpowiedzialny za następujące zadania:

  • Rozwijanie i utrzymywanie infrastruktury back-end dla stron i aplikacji internetowych.
  • Kompilacja i analiza danych, procesów i kodu w celu rozwiązywania problemów i identyfikacji obszarów do poprawy.
  • Współpracowanie z programistami front-end i innymi członkami zespołu, aby ustalić cele i zaprojektować bardziej funkcjonalny kod, aby poprawić doświadczenie użytkownika.
  • Rozwijanie pomysłów na nowe programy, produkty lub funkcje poprzez śledzenie rozwoju i trendów w branży.
  • Prowadzenie projektów w zależności od potrzeb.
  • Zarządzanie środowiskami hostingowymi
  • Wykonywanie testów jakości

Jak zostać back-end developerem?

Wielu programistów posiada wykształcenie wyższe i/lub uniwersyteckie, ale obecnie firmy przykładają coraz większą wagę do nabytych umiejętności, a nie do kwalifikacji, ponieważ kluczem do sukcesu jako web developer jest posiadanie niezbędnej wiedzy oraz umiejętność szybkiego i skutecznego rozwiązywania problemów.

Dzięki różnym kursom online lub bootcampom możesz nauczyć się programować i poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych tematów związanych z back-endem internetowym.

Dlaczego warto zostać back-end developerem?

Jednym z powodów jest wysoka zdolność do zatrudnienia w tym sektorze. Zatrudnienie programistów ma wzrosnąć o 22% w latach 2019-2029. Tak więc, wraz ze wzrostem liczby osób korzystających z platform cyfrowych, wzrasta również popyt i zapotrzebowanie na programistów. Oferty pracy związane z tym zawodem znajdziesz np. w www.jaworznoinfo.pl

Rozwój w dziedzinie tworzenia stron internetowych idzie w niepowstrzymanym tempie, a firmy szukają tych profili do swoich zespołów, ponieważ przynoszą one różne korzyści: zatrudnienie back-end developera, który jest dokładny, szybki i ogólnie pisze kod wysokiej jakości, może zmotywować i podnieść poziom całego zespołu, poprawiając wydajność i efektywność wszystkich.

Similar Posts